Utorak, 23 Juna, 2026

Gradonačelnik distrikta Brčko Siniša Milić na izlaznim vratima SNSD-a

Foto: BN

Da su problemi u SNSD Milorada Dodika mnogo veći i dublji, nego što se u javnosti predstavlja, govori i primjer iz distrikta Brčko, gdje je gradonačelnik tog grada Siniša Milić na izlaznim vratima SNSD-a.

Sve je kulminiralo nakon lokalnih izbora kada je SNSD u distriktu, pod vođstvom Siniše Milića, ostvario rekordan rezultat osvojivši šest hiljada glasova, što nije pošlo za rukom ni jednom njegovom prethodniku na čelu Dodikove stranke u Brčkom.

Milić je još u aprilu podnio ostavku na mjesto predsjednika SNSD-a u Brčkom i to zbog naloga iz Banjaluke da vlast pravi sa Ujedinjenom Srpskom Nenada Stevandića i pokušajem tajkunskih struja u stranci da ponovo ovladaju njom.

Pošto nisu održani unutarstranački izbori, Milić je ostao na čelu SNSD-a Brčko i to u statusu vršioca dužnosti sve od aprila mjeseca, kada je podnio ostavku.

Kako saznajemo, vrh stranke ga zaobilazi, jer nisu zadovoljni njegovom politikom, koja je napravila otklon od vrha, kao i lokalnih moćnika, a glavna zamjerka mu je što u vlast u distriktu Brčko nije uveo ljude Nenada Stevandića, preko kojih je Vlada Republike Srpske kupila i hotel – kockarnicu za oko 35 miliona KM.

Za Sinišu Milića, rođenog Sarajliju, u Brčkom se mogu čuti samo lijepe riječi i uvaženost sredine u kojoj živi.

Kako saznajemo, vrhunac Milićevog nezadovoljstva u SNSD-u je i nedavno dovođenje brčanskog “papka” Uroša Vojinovića iz Ujedinjene Srpske Nenada Stevandića u Klub poslanika SNSD-a u Skupštini distirkta Brčko.

U posljednje vrijeme sve više je nagovještaja da će Milić napustiti SNSD.

Pokušali smo da od Milića dobijemo potvrdu ove informacije, ali se on nije javljao na telefon.

BN

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

BiH u Nizozemsku isporučila oružje i municiju vrijedne 34 miliona KM

Foto: Pixabay Izvoz oružja i municije u maju ove godine iznosio je čak 55,6 miliona KM, što predstavlja uvjerljivo najbolji mjesečni rezultat od početka godin. Nakon...

Popular Articles