Subota, 27 Juna, 2026

Tri nova vrtića naredne godine

BANJALUKA – Grad će sljedeće godine dobiti tri nova vrtića, a nacrtom budžeta za 2018. za ove namjene planirano je 423.000 KM, s ciljem da se skrate liste čekanja, rekao je Petar Bilčar, načelnik Odjeljenja za komunalne poslove.

“U naseljima Obilićevo, Rosulje i Starčevica do jeseni sljedeće godine trebalo bi da niknu novi vrtići, koji bi omogućili više od 100 mjesta”, kazao je Bilčar.

Dodao je da će na ovaj način biti omogućeno predškolsko obrazovanje u svim gradskim naseljima.

“Želja nam je da što više djece bude obuhvaćeno predškolskim obrazovanjem, te pokušavamo slobodne poslovne prostore sanirati i preurediti u vrtiće”, kazao je Bilčar.

Jelena Kurtinović, direktor Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje, kaže da trenutno u okviru Centra djeluju 22 predškolske ustanove u kojima u prosjeku mjesečno boravi 2.134 djece.

“U narednoj godini grad, koji je osnivač Centra, planira da otvori još četiri vaspitno-obrazovne grupe na tri lokacije. To će umnogome doprinijeti smanjenu broja djece koja čekaju na mjesto”, kazala je Kurtinovićeva.

Dodala je da će se otvarenjm tri vrtića povećati kapacitet Centra, gdje trenutno više od 1.000 mališana čeka na mjesto.

Roditelji se nadaju da će planovi za otvaranje novih kapaciteta u vrtićima biti brzo realizovani.

(Nezavisne) 

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles