Utorak, 23 Juna, 2026

Mališani iz Nove varoši dobijaju igralište

Na radost mališana iz naselja Nova varoš počela je gradnja savremenog igrališta, koje će niknuti u Ravnogorskoj ulici.

Prema riječima predsjednika komisije za komunalna pitanja i saobraćaj ove mjesne zajednice Ljubiše Gavranovića novo mjesto za igru će biti izgrađeno zahvaljujući banjalučkim kompanijama “Elnos” i “Tenzo”.

– Ove kompanije su potpisale ugovor sa Gradskom upravom proteklog avgusta, kojim je utvrđeno da će finansirati gradnju igrališta – rekao je Gavranović.

On je dodao da postoje i tri stare lokacije igrališta, za koje je gradonačelnik Igor Radojičić zatražio da budu preuređene.

– Jedno igralište se nalazi kod kafe-bara “Martel”, a za njegovu rekonstrukciju se još čeka sponzor – kazao je Gavranović.

Igralište u Ravnogorskoj ulici će se prostirati na 450 kvadratnih metara i imaće kapacitet da se na njemu u istom trenutku igra 70 mališana uzrasta do 12 godina, rečeno je krajem avgusta u Gradskoj upravi nakon potpisivanja ugovora sa pomenutim kompanijama.

– Mnogo će značiti ovakav objekat našoj MZ, jer će veliki broj djece moći da se igra u isto vrijeme. Inače, naše naselje je bogato igralištima, ali svako osavremenjavanje može samo napraviti bolji ugođaj i bolju zabavu za najmlađe – potvrdio je Gavranović.

(Glas Srpske)

Povezane vijesti

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

CZZS: Kratki osvrt povodom održanog sastanka sa Gradskom upravom

Foto: Impuls Predstavnici Centra za životnu sredinu su, zajedno sa dijelom potpisnika otvorenog pisma upućenog Gradskoj upravi Banjaluke, u ponedjeljak sa predstavnicima Gradske uprave Banja...

Popular Articles