Nedjelja, 28 Juna, 2026

Konobarica nahranila promrzle migrante u Banjaluci

Promrzle migrante, njih trideset dvoje, koje je danas legitimisala banjalučka policija na željezničkoj stanici, nahranila je konabarica Slađana Morić iz obližnjeg lokala.

Ona im je, kako saznajemo, kupila kroasane i kifle. Kaže da je i sama bila u toj situaciji, jer je i ona prošla izbjeglički put. Promrzli migranti uglavnom nisu bili raspoloženi za priču s novinarima, a jedan od njih je rekao da su imali problema s novcem, pa su se zato zaustavili u Banjaluci.

Migranti su stigli u ranim jutranjim satima i zadržani su u holu stanice. Kako saznajemo, najprije su u Bihaću kupili kartu za Banjaluku, a nakon što su stigli policija ih je kontrolisala.

Marija Markanović, portparol Policijske uprave Banjaluka, potvrdila je da su na željezničkoj stanici uočena 32 migranta, a policija je izašla na teren po zaprimljenoj prijavi oko sedam časova.

3konobarica 1

“Pet migranata je predato Terenskom centru Službe za poslove sa strancima u Banjaluci, jer nisu imali potvrde o iskazanoj namjeri za podnošenje zahtjeva za azil od strane Ministarstva bezbjednosti Bosne i Hercegovine”, istakla je Markanovićeva.

Prema njenim riječima, ostali migranti su nastavili kretanje prema Bihaću, Gradišci i Sarajevu.

(Nezavisne) 

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles