Četvrtak, 25 Juna, 2026

Kineski astronauti izveli drugu svemirsku šetnju

Dvojica kineskih astronauta izvela su u petak drugu svemirsku šetnju, saopštila je Kineska svemirska agencija (CMSA).

“Astronauti Nie Haisheng i Liu Boming izašli su sa svemirske stanice Tianhe u 10:12 sati po pekinškom vremenu”, navodi se u saopštenju CMSA, prenosi Anadolija.

Ovo je drugi put u posljednja dva mjeseca da su kineski astronauti provodili aktivnosti izvan stanice.

U svemiru od jula do septembra

Treći astronaut, Tang Hongbo, podržao je tim iz svemirske stanice tokom šestosatnog zadatka.

“Astronauti su dovršili postavljanje naslona za stopala i radne platforme na mehaničku ruku. Nastaviće postavljati drugu opremu uz pomoć mehaničke ruke”, saopšteno je iz CMSA.

Trojica astronauta u svemiru su od jula, a na Zemlju će se vratiti do sredine septembra.

Liu i Tan bili su u prvoj svemirskoj šetnji 4. jula.

Izvor: Agencije

Povezane vijesti

Zašto su humanističke nauke sada važnije više nego ikad

Foto: Unsplash U eri tehnološkog ubrzanja i naučnog rasta, ponavljajuće pitanje odjekuje kroz platforme društvenih medija, pa čak i kroz univerzitetska odjeljenja: Kakva je „svrha“...

Neuhvatljiva patuljasta lisica, viđena prvi put poslije više od 20 godina

Foto: Rafael Chacón Prve fotografije lisice sa Kozumela dokazuju da je misteriozni ostrvski predator još uvijek živ u Meksiku, ali da mu je očajnički potrebno...

Popular Articles