Nedjelja, 28 Juna, 2026

Sindikat najavio štrajk upozorenja radnika prijedorskog ArcelorMittala

Skupština sindikalne organizacije ArcelorMittal Prijedor donijela je Odluku o stupanju u štrajk upozorenja, 24.juna.

Razlog je odluka vlasnika te prijedorske kompanije o otpuštanju 300 radnika.

Također, u štrajk stupaju i zbog neprihvatanja zahtjeva Skupštine sindikalne organizacije ArcelorMittala o povećanju plaća.

-S ciljem zaštite radnih mjesta i sprečavanje odlaska radnika s ovih prostora jednosatni štrajk upozorenja će održati u ponedeljak, 24.juna – najavili su iz sindikalne organizacije.

Ranije je saopćeno da „ArcelorMittal“ Prijedor od 1. septembra smanjuje proizvodnju i broj zaposlenih za 300 kako bi produžili životni vijek rudnika u Omarskoj.

(FENA)

Povezane vijesti

Nakon zeničkih komorata, i druga smjena RMU Kakanj stupila u radnički neposluh

Foto: BRRT Druga smjena zavisnog društva Rudnici mrkog uglja (RMU) Kakanj stupila je u radnički neposluh, potvrdio je Feni predsjednik Sindikata RMU Kakanj Abdel Fazlić. Naveo...

Pobuna vaspitača zbog budžeta: Slijedili novi štrajk zaposlenih u banjalučkim vrtićima?

Foto: BN Da li nas u novog godini čeka novi štrajk u 33 javna vrtića u Banjaluci? Kako sada stvari stoje, sve je moguće, jer...

Popular Articles