Subota, 27 Juna, 2026

Radnici banjalučkih vrtića održali novi štrajk upozorenja

Foto: Impuls

Zaposleni u Centru za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka jutros su održali jednočasovni štrajk upozorenja tražeći povećanje plata za sve radnike ove ustanove za 20 odsto.

Ovo je drugi protest radnika Centra, nakon što su 16. juna održali prvi na Trgu Krajine. Pored povećanja plata, zaposleni zahtijevaju i da djeca radnika ove javne ustanove imaju prednost pri upisu u vrtić.

„Pregovori sa čelnicima Grada Banjaluka o povećanju plata trebali su se održati 30. juna ili 1. jula, ali do sastanka nije došlo“, naveli su iz sindikata.

Zaposleni ističu da su nezadovoljni zbog toga što nadležni do sada nisu odgovorili na njihove zahtjeve niti pokazali spremnost za dijalog.

„Štrajk upozorenja je drugi korak u našoj sindikalnoj borbi za veće plate. Molimo roditelje za razumijevanje“, poručili su oni.

Nezavisne

Povezane vijesti

Na većini banjalučkih kupališta voda nije bezbjedna

Foto: Impuls Tri kupališta u Banjaluci su bezbjedna za kupanje, dok pet nije. Kako su pokazali rezultati ispitivanja, koje su sproveli gradska Zdravstvena inspekcija i Institut...

Banja Luka – „Ljeto na Vrbasu“ počinje 1. jula

  Ovogodišnje izdanje manifestacije "Ljeto na Vrbasu" biće otvoreno 1. jula na tvrđavi Kastel, uz svečano predstavljanje potpuno obnovljene kule, jednog od najznačajnijih simbola kulturno-istorijskog...

Popular Articles