Četvrtak, 25 Juna, 2026

Niču četiri terminala za “BL-bike”

Izgradnja terminala za automatski sistem iznajmljivanja javnih bicikala “BL-bike” je počela, potvrdio je Tihomir Dakić, član Centra za zaštitu životne sredine i aktivni biciklista.

“Najprije je počela izgradnja terminala u Centru, u Ulici kralja Petra I Karađorđevića preko puta zgrade Gradske uprave, a u Ulici Majke Jugovića kod Studentskog centra ‘Nikola Tesla’ počeli su priprema i asfaltiranje prostora gdje će biti postavljen terminal”, rekao je Dakić.

Dodao je da će uskoro početi i izgradnja terminala na preostale dvije lokacije, kod “Aquane” i u parku “Mladen Stojanović”.

Planirano je da u prvoj fazi na području grada budu instalirane četiri lokacije sa 30 bicikala, koje će biti opremljene odgovarajućim terminalom i sistemom za iznajmljivanje i parkiranje “dvotočkaša”.

Iznajmljivanje bicikla pola sata u toku dana biće besplatno, a nakon toga svaki sljedeći započeti čas plaćaće se 1,5 KM. Mjesečna pretplata biće pet, a godišnja 20 KM.

NN

Povezane vijesti

Počinju prijave za polaganje prijemnih ispita

Foto: Impuls Na Univerzitetu u Banjaluci od danas do petka, 26. juna, budući studenti mogu da predaju dokumentaciju za polaganje prijemnih ispita za upis na...

Stanivuković: U Banjaluci 620 kladionica u blizini škola

Foto: Pexels -Ukupno 640 kladionica je registrovano na teritoriji grada Banje Luke, a u trenutku kada vam se obraćam, dvije nove kladionice se otvaraju pored...

Popular Articles