Četvrtak, 25 Juna, 2026

Nema sredstava za invalidnine

Dijalizni pacijenti u Srpskoj za prethodna tri mjeseca nisu primili novčane naknade od 100 maraka koje im Ministarstvo zdravlja dodjeljuje u vidu invalidnine. I dok iz Udruženja dijaliznih pacijenata i resornog ministarstva obećavaju da će do kraja sedmice invalidnine biti uplaćene pacijenti u izjavi BN TV poručili su da im je dosta čekanja.

Zašto moramo da tražimo i čekamo ono što nam po zakonu pripada? Kada će naknade biti isplaćene, pitali su dijalizni pacijenti resornog ministra?

Optužuju Udruženje dijaliznih pacijenata da ne vodi brigu o njima.

”Oni samo prođu pored nas i kad ih pitamo kad će isplata, oni samo kažu mi smo pričali sa ministrom i obećao nam je da će pustiti u ovoj sedmici. Tako su nam i sad rekli za septembar.”, izjavio je Đuro Došen, dijalizni pacijent iz Banjaluke

Iz Udruženja dijaliznih pacijenata kratko su nam potvrdili da će novac biti isplaćen.

Odluka o isplati sredstava je donesena, tvrde, i u resornom ministarstvu. Dijalizni pacijenti, koji su i u avgustu čekali isplatu invalidnina od marta, sada poručuju da je dosta i da u obećanja više ne vjeruju. Ako novac do kraja sedmice ne bude isplaćen najavljuju štrajk.

https://www.youtube.com/watch?v=qtHDt6MeDcg

BN TV

Povezane vijesti

Mali preduzetnici ugroženi zbog nameta u Srpskoj

Foto: Unsplash Mali preduzetnici u Republici Srpskoj ugroženi su zbog većih nameta, a kao posljedica javlja se sve veći broj zatvorenih preduzetničkih radnji. Preduzetnici problem...

Trgovine u FBiH neće raditi tri dana, a u RS-u neke će biti otvorene u subotu

Foto: Impuls Veliki maloprodajni lanci u Bosni i Hercegovini su objavili svoje radno vrijeme tokom prvomajskih praznika. Gotovo sve Bingove trgovine u Federaciji BiH neće raditi...

Popular Articles