Petak, 26 Juna, 2026

Banjalučko naselje zatrpano smećem: Stanari Žutih zgrada godinama čekaju rješenje

Foto: Srpska info

Banjalučko naselje Petrićevac. Žute zgrade. Ovako izgleda “odlaganje” i odvoz otpada. Stanari nemoćni i ogorčeni.

Obraćali su se i Gradskoj upravi, tačnije Kabinetu gradonačelnika i Odjeljenju za komunalne poslove sa pitanjem da li je moguće riješiti problem neispravnih kontejnera u njihovom naselju.

-Radnici ‘Čistoće’ su izvrnuli neispravne kontejnere jer su im pokidani obruči, pa ih nemaju za šta zakačiti za kamion pri istovaru. Takođe, nemaju ni točkove za guranje. Dva prazna izvrnuta kontejnera, ostao je jedan srednji i jedan mali, a 6 ulaza baca smeće u njih. Samo u jednom ulazu ima 42 stana – navodi se u imejlu poslatom na adrese Gradske uprave.

Navode da su dva kontejnera izvrnuta, a stanari moraju da ostavljaju smeće po zemlji, jer nemaju gdje drugo.

Obraćali smo se već nekoliko puta ‘Čistoći’, Komunalnoj policiji i vaše odjeljenje je obećalo nove kontejnere prije godinu dana. Problem je veliki, a niko ništa ne preduzima po tom pitanju – navodi se u imejlu stanara Žutnih zgrada.

Srpska info

Povezane vijesti

Na većini banjalučkih kupališta voda nije bezbjedna

Foto: Impuls Tri kupališta u Banjaluci su bezbjedna za kupanje, dok pet nije. Kako su pokazali rezultati ispitivanja, koje su sproveli gradska Zdravstvena inspekcija i Institut...

Banja Luka – „Ljeto na Vrbasu“ počinje 1. jula

  Ovogodišnje izdanje manifestacije "Ljeto na Vrbasu" biće otvoreno 1. jula na tvrđavi Kastel, uz svečano predstavljanje potpuno obnovljene kule, jednog od najznačajnijih simbola kulturno-istorijskog...

Popular Articles