Ponedjeljak, 22 Juna, 2026

Potpisan Memorandum o integraciji sistema elektronske naplate putarine BiH i Srbije

Ilustracija

U Beogradu je danas potpisan Memorandum o poslovnoj saradnji “Autoputeva Republike Srpske”, “Puteva Srbije” i “Autocesta FBiH” koji predviđa usklađivanje sistema elektronske naplate putarina tri strane.

Memorandum su potpisali vršioci dužnosti direktora tri javna preduzeća Nedeljko Ćorić, Zoran Drobnjak i Denis Lasić.

Svečanom popisivanju Memoranduma prisustvovao je i ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u Vladi Srbije Goran Vesić.

Nakon potpisivanja Memoranduma, Vesić je ocijenio da je riječ o važnom dogovoru tri strane na integraciji regiona, koji će olakšati život ljudima jer će moći da koriste jedinstven TAG uređaj, što će im omogućiti da kroz naplatne rampe na putevima u Srbiji i BiH prolaze bez zadržavanja i čekanja.

Vesić je zahvalio ministru saobraćaja i veza u Vladi Republike Srpske Nedeljku Čubriloviću i ministru komunikaciju i transporta u Savjetu ministara BiH Edinu Forti jer su dali veliki doprinos u pripremi i zaključenju današnjeg sporazuma.

Tanjug

Povezane vijesti

Godine obećanja, reformi i propuštenih prilika – gdje je država danas?

Foto: bhrt Vrijeme nije saveznik Bosne i Hercegovine. Dok se domaća politika bavi unutrašnjim sukobima i blokadama, druge zemlje regiona pomjeraju se naprijed. Građanima BiH...

Srbija – Najuspješnija gnijezdeća sezona orlova krstaša ove godine

Foto: Nenad Mihajlović Društvo za zaštitu i proučavanje ptica Srbije (DZPPS) saopštilo je da je, sa 29 gnijezdećih parova i 25 do sada odnjegovanih mladunaca,...

Popular Articles