Četvrtak, 25 Juna, 2026

UHAPŠENO 1.000 VOZAČA Ovo su rekorderi među alkoholisanim vozačima

Više od 1.000 vozača uhapšeno je od januara ove godine u Republici Srpskoj zbog vožnje u pijanom stanju, a rekorder u neslavnom takmičenju „pijanica za volanom“ je vozač iz Bijeljine sa 3,99 promila alkohola u krvi.

Prema zvaničnim podacima MUP Republike Srpske, neslavno drugo mjesto pripalo je vozaču iz Istočnog Sarajeva, koji je „naduvao“ 3,8 promila, dok je treće mjesto zauzeo nesavjesni vozač iz Gradiške, koji  je vozio sa 3,76 promila alkohola u krvi.

„Šampion“ Banjaluke imao je 3,62 promila, Doboja – 3,44, Foče – 3,34, Prijedora – 3,30 promila, Zvornika – 3,12, Mrkonjić Grada – 3,04, dok je prvo mjesto u Trebinju kada je u pitanju vožnja pod uticajem alkohola zauzeo vozač kojem je izmjereno 2,97 promila.

U kojoj mjeri alkohol utiče na sposobnost upravljanja vozilom gotovo svakog dana javnost može vidjeti čitajući rubrike crne hronike.

Najsvježiji primjer je hapšenje Aleksandre K. (23) iz Banjaluke, koja je „pasatom“ uznemirila mještane naselja Mišin Han, a nakon što je uhapšena udarila je policajca. Aleksandri K. je nakon svega izmjereno 2,9 promila alkohola u krvi.

(Srpskainfo)

 

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles