Četvrtak, 25 Juna, 2026

Ugostitelji će u Banjaluci plaćati 1 KM za ljetne bašte

Svi ugostitelji će do kraja godine plaćati simboličnu naknadu za zauzimanje otvorenih i zatvorenih ljetnih bašta, a sve kako bi im se na taj način pomoglo da lakše prebrode posljedice epidemije korona virusa.

U prosjeku, to znači da će ugostitelji simbolično plaćati po jednu KM za zauzimanje javnih površina na kojima drže ljetne terase.

Ovaj zaključak je donio Grad Banja Luka s ciljem ublažavanja ekonomskih posljedica epidemije.

Prema njemu će naknade za privremeno zauzimanje javne površine za bašte ugostiteljskih objekata otvorenog i zatvorenog tipa do kraja godine biti umanjene za 99 posto, odnosno, ugostitelji će plaćati samo jedan posto od važećih cijena.
 
(Klix)

Povezane vijesti

Počinju prijave za polaganje prijemnih ispita

Foto: Impuls Na Univerzitetu u Banjaluci od danas do petka, 26. juna, budući studenti mogu da predaju dokumentaciju za polaganje prijemnih ispita za upis na...

Stanivuković: U Banjaluci 620 kladionica u blizini škola

Foto: Pexels -Ukupno 640 kladionica je registrovano na teritoriji grada Banje Luke, a u trenutku kada vam se obraćam, dvije nove kladionice se otvaraju pored...

Popular Articles