Subota, 27 Juna, 2026

U toku košenje ambrozije u Banjaluci

Foto: Grad Banjaluka

U toku je redovna godišnja akcija uklanjanja ambrozije sa javnih površina u gradu Banjaluci i trajaće dok traje cvjetanje ove alergene biljke – do kraja septembra.

Iz Odjeljenja za komunalne poslove, poručuju da se košenje trenutno vrši na zelenim površinama u blizini Tržnog centra “Delta planet” , u blizini gradilišta i mjesta gdje su rađeni prekopi, a biće nastavljeno i u naseljima Petrićevac, Ada, Motike, ali i na drugim lokacijama.

“Akcija suzbijanja ambrozije vrši se u periodu cvjetanja ove algerene biljke”, navode iz resornog odjeljenja.

Ovom prilikom uputili su apel i građanima da se uključe u akciju i unište ambroziju u svom okruženju ili da pozovu Komunalnu policiju (broj telefona: 051-306-464) ukoliko primijete pojavu ambrozije na javnim površinama i u privatnim dvorištima, te Inspekciji (broj telefona: 051/244-428) ako ambroziju uoče na poljoprivrednom zemljištu.

 

Povezane vijesti

Na većini banjalučkih kupališta voda nije bezbjedna

Foto: Impuls Tri kupališta u Banjaluci su bezbjedna za kupanje, dok pet nije. Kako su pokazali rezultati ispitivanja, koje su sproveli gradska Zdravstvena inspekcija i Institut...

Banja Luka – „Ljeto na Vrbasu“ počinje 1. jula

  Ovogodišnje izdanje manifestacije "Ljeto na Vrbasu" biće otvoreno 1. jula na tvrđavi Kastel, uz svečano predstavljanje potpuno obnovljene kule, jednog od najznačajnijih simbola kulturno-istorijskog...

Popular Articles