Nedjelja, 28 Juna, 2026

U Banjaluci spreman šator, testiranje u automobilima od petka

Šator u kojem će sutra ujutro u 8.30 početi testiranje građana na kovid-19 u automobilima postavljeni su danas na Malti u Banjaluci, pišu Nezavisne.

Igor Radojičić, gradonačelnik Banjaluke, je rekao da će već prvog dana na ovoj novoj lokaciji za testiranje biti uzeti uzorci od 120 građana.

“Na ovu lokaciju će dolaziti pacijenti sa uputnicama gdje će iz automobila obaviti test na kovid-19 i poslije toga će moći ići kući”, rekao je Radojičić.

Dodao je da se time rasterećuje lokaciju za testiranje kod Poliklinike, a sa druge strane smanjujemo kontakte građana, jer će na novoj lokaciji testiranja biti obavljena u automobilu.

“Ovdje će se u jutarnjem terminu uzimati uzorci, a građani ovdje dolaze isključivo sa uputnicama, znači ovo nije lokacija za komercijalno testiranje”, kazao je Radojičić.

Povezane vijesti

Banjaluka bez vode na 40 stepeni, građani bijesni: “Ne interesuju nas ni politika ni obećanja”

Foto: Federalna Na području cijele Bosne i Hercegovine izdato je narandžasto upozorenje, zbog visokih temperatura u narednih nekoliko dana. Prema prognozi vremena, temperature bi mogle...

Građanska forenzika – Brojač zaduženja: kada politički performans otvori pravo pitanje

  Na Trgu Krajine u Banjoj Luci nedavno je postavljen brojač zaduženja Republike Srpske. Prema medijskim izvještajima, brojač je predstavljen kao upozorenje građanima da se javni...

Popular Articles