Nedjelja, 28 Juna, 2026

Radojičić: Mjerenje zagađenja u gradu ne radi zbog tendera

Gradonačelnik Igor Radojičić kazao je da se mjerenje zagađenosti vazduha u gradu ne radi jer imaju problem s javnim nabavkama.

“Prošle godine su nam pala dva tenedera javne nabavke za mjerenje zagađenja, jer se mjerenje zagađenja vrši po principu tendera, odnosno vrši ga firma koja dobije na tenderu, i moraćemo ga treći put ponoviti”, objasnio je Radojičić.

Dodao je da kada je riječ o “Eko-toplani”, ona radi u skladu sa dozvolama, uključujući i ekološku dozvolu koju je dobila.

“Mi sa te strane ne očekujemo ništa više, ona treba indicirati, po svim parametrima, manje zagađenje od postojeće ‘Toplane’ jer je zagađenje spaljivanjem fosilnih goriva znatno veće nego kada je u pitanju spaljivanje u ovom slučaju drveta”, rekao je Radojičić.

(Nezavisne)

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles