Četvrtak, 25 Juna, 2026

Nema više kucanja na brojna vrata, građevinske dozvole na jednom šalteru

BANJALUKA – Uvođenjem jednošalterskog sistema za izdavanje građevinskih dozvola od sutra građani više neće morati da kucaju na brojna vrata da dobiju neophodne saglasnosti od preduzeća, već će građevinsku dozvolu moći dobiti na jednom šalteru.

Gradonačelnik Igor Radojičić kazao je da će građani zahtjev za izdavanje građevinske dozvole sada moći podnijeti na jednom šalteru umjesto obilaska najmanje 12 kancelarija.

“Osnovni cilj uvođenja ovog sistema je da omogućimo građanima da u Gradskoj upravi predaju zahtjev i da grad, u njihovo ime, tamo gdje je pravno moguće rješava potrebnu dokumentaciju kod drugih subjekata”, kazao je Radojičić.  
Centar za dozvole nalazi se u kancelariji broj 19 u prizemlju zgrade Gradske uprave.

(Nezavisne) 

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles