Četvrtak, 25 Juna, 2026

Kreću kontrole svadbenih salona i „keteringa“

Banja Luka: Gradska inspekcija će u narednim danima pooštriti kontrole svadbenih salona i ugostiteljskih objekata koji pružaju usluge na bazi „keteringa“, saopšteno je iz Odjeljenja za inspekcijske poslove.

Tržišna inspekcija će iz svoje nadležnosti, prije svega, kontrolisati posjedovanje rješenja o registaraciji i izdavanju odgovarajućeg računa za pružene ugostiteljske usluge, dok će Inspekcija rada kontrolisati prijavu radnika i naplate doprinosa, kao i zaključivanje ugovora o radu zaposlenih radnika – ističe načelnik odjeljenja Janko Kecman.

Prema njegovim riječima, do 15. septembra vlasnici će biti upozoravani da svoje djelovanje usklade sa zakonom, a nakon toga će uslijediti pojačan nadzor i sve nerpravilnosti će, kako ističe, biti strogo sankcionisane. Istovremeno, Kecman najavljuje da će na jesen uslijediti i pojačani nadzor klaonica, pečenjara i mesnica.

Sa dolaskom jeseni počinje i priprema mesa za zimu, pa će od 1. oktobra gradski inspektori na teren u pojačane kontrole kako bi kontrolisali odlaganje životinjskog otpada, te higijenu prilikom obrade i prodaje mesa. Ni ovdje neće biti popusta za bilo koji subjekat, kontrole će biti rigorozne, a svi oni koji ne budu poštovali pravila, biće kažnjeni – navodi Kecman.

Povezane vijesti

Počinju prijave za polaganje prijemnih ispita

Foto: Impuls Na Univerzitetu u Banjaluci od danas do petka, 26. juna, budući studenti mogu da predaju dokumentaciju za polaganje prijemnih ispita za upis na...

Stanivuković: U Banjaluci 620 kladionica u blizini škola

Foto: Pexels -Ukupno 640 kladionica je registrovano na teritoriji grada Banje Luke, a u trenutku kada vam se obraćam, dvije nove kladionice se otvaraju pored...

Popular Articles