Nedjelja, 28 Juna, 2026

Inkluzivno igralište opet na meti vandala

Novoizgrađeno inkluzivno dječje igralište “Svako dobro” u Ulici Starine Novaka u Obilićevu ponovo je proteklog vikenda bilo na meti vandala.

U Gradskoj upravi rekli su da su nepoznate osobe pokidale ljuljašku, i to samo tri dana nakon što je popravljeno, a da je troškove te popravke snosila kompanija “Hemofarm”, koja je i donirala ovaj prostor za igru mališanima.

Prvi put su vandali pokidali rekvizite na ovom igralištu, koje je prilagođeno i za djecu s posebnim potrebama, samo pet dana poslije otvaranja, nakon čega je popravljeno.

“Osuđujemo i zapanjeni smo ovim vandalizmom. Iz preventivnih razloga oko ovog igrališta će biti postavljena rasvjeta”, istakli su u Gradskoj upravi.

Dodali su da su ovaj slučaj kao i prethodni prijavili CJB Banjaluka. Branka V., mještanka ove ulice, koja trogodišnjeg sina dovodi na ovo igralište, kaže da ne razumije kome smetaju dječji rekviziti za igru.

“Jako sam razočarana, posebno jer je ovo igralište i drugi put na udaru vandala”, istakla je ona.

Ovo igralište izgrađeno je u sklopu projekta grada saradnje sa društveno odgovornim kompanijama.

(Nezavisne)

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles