Nedjelja, 28 Juna, 2026

Građani se žale na travu – Nadležni najavile košenje u Boriku ove sedmice, sljedeće u Obilićevu

Sugrađani su prošle sedmice putem „Građanske patrole“ najviše prijavljivali nepokošene zelene površine u naseljima Borik i Obilićevo. Iz nadležnog Odjeljenja za komunalne poslove ističu da je treće košenje javnih površina u Boriku planirano za ovu sedmice, a za naselje Obilićevo naredne sedmice.

Više prijava odnosilo se i na zaprljane površine poslije odvoženja otpada, pa su gradske službe s tim u vezi opomenule „Čistoću“ da obrati pažnju prilikom odvoza otpada i operu zaprljana mjesta.

Komunalna policija je, po prijavi građana putem mobilne aplikacije, registrovala nepropisno parkiranje u Vojvode Stepe Stepanovića, fotografisla vozila i izdala prekršajne naloge.

Takođe, konstatovali su nepropisno odlaganje otpada u Voždovačkoj, te neuredno kontejnersko mjesto u Kosovke djevojke. U oba slučaja naloženo je uklanjanje odnosno čišćenje, što je i urađeno.

(Srpskainfo)

Povezane vijesti

Banjaluka bez vode na 40 stepeni, građani bijesni: “Ne interesuju nas ni politika ni obećanja”

Foto: Federalna Na području cijele Bosne i Hercegovine izdato je narandžasto upozorenje, zbog visokih temperatura u narednih nekoliko dana. Prema prognozi vremena, temperature bi mogle...

Građanska forenzika – Brojač zaduženja: kada politički performans otvori pravo pitanje

  Na Trgu Krajine u Banjoj Luci nedavno je postavljen brojač zaduženja Republike Srpske. Prema medijskim izvještajima, brojač je predstavljen kao upozorenje građanima da se javni...

Popular Articles