Petak, 26 Juna, 2026

Epicentar sinoćnjeg zemljotresa u istoj zoni kao onaj iz 1969. godine

Zemljotres koji su sinoć osjetili stanovnici Banjaluke i Laktaša, registrovan je u istoj epicentralnoj zoni kao onaj iz 1969. godine koji je devastirao Banjaluku. 

To znači da imamo seizmogenu zonu koja je aktivna i gdje u budućnosti možemo da očekujemo zemljotrese, jače od ovog koji je bio. Ali pretpostavljamo da neće biti kao onaj 1969. godine, rekla je za Srpskainfo Snježana Cvijić Amulić iz Odjeljenja za opservatorsku seizmologiju u Republičkom hidrometeorološkom zavodu RS.

Mada su se sinoć pojavile informacije da su ovo područje pogodila dva zemljotresa, u Zavodu nam je potvrđeno da je registrovan samo jedan i to 23.10 časova jačine 3,8 po Rihteru, sa epicentralnom zonom u Čardačanima u opštini Laktaši. Zemljotres ovog intenziteta ne može izazvati štete na objektima, a stanovništvo ga može osjetiti.

Povezane vijesti

Na većini banjalučkih kupališta voda nije bezbjedna

Foto: Impuls Tri kupališta u Banjaluci su bezbjedna za kupanje, dok pet nije. Kako su pokazali rezultati ispitivanja, koje su sproveli gradska Zdravstvena inspekcija i Institut...

Banja Luka – „Ljeto na Vrbasu“ počinje 1. jula

  Ovogodišnje izdanje manifestacije "Ljeto na Vrbasu" biće otvoreno 1. jula na tvrđavi Kastel, uz svečano predstavljanje potpuno obnovljene kule, jednog od najznačajnijih simbola kulturno-istorijskog...

Popular Articles