Srijeda, 24 Juna, 2026

‘Pošte RS-a’ u minusu 2,1 milion KM

„Pošte Republike Srpske“ imaju akumulirani gubitak u poslovanju od 2,1 milion KM.

U finansijskom izvještaju tog javnog preduzeća za treći kvartal 2019. godine, objavljenom na Banjalučkoj berzi, naveden je gubitak za taj period u iznosu od 1.049.339 KM.

Ukupni prihodi iznosili su 46.563.170 KM, a rashodi 47612.509 KM, dok je preduzeće zapošljavalo 2.405 radnika.

Revizija je, nakon kontrole finansijskog poslovanja „Pošta“, skrenula pažnju da su na kraju 2018. godine, kratkoročne obaveze bile veće od tekuće imovine preduzeća za 5.215.392 KM.

-Ove činjenice ukazuju na mogućnost uticaja na sposobnost ‘Pošta’ da posluje po načelu stalnosti poslovanja. Zakonom o poštanskim uslugama definisana je obaveza da Vlada obezbijedi dio neophodnih sredstava za funkcionisanje ‘Pošta’. U skladu sa navedenim Vlada i Narodna skupština su u decembru 2018. godine odobrile subvenciju za sufinansiranje neprofitabilnih pošta, koje posluju u rubnim i ruralnim područjima RS, a koja su ekonomski nedovoljno razvijena – naveli su revizori iz revizorske kuće “Grant Thornton” Banja Luka.

FENA

Povezane vijesti

Koje su ključne sile koje trenutno utiču na tržišta i geopolitiku?

Foto: Guillaume de Germain U narednim godinama globalnu politiku i ekonomiju oblikovaće tri glavna faktora: politički neograničen razvoj AI, prelazak sa logike globalizacije na razmišljanje...

Svjetska banka: Globalni ekonomski rast ulazi u najopasnije razdoblje nakon pandemije

Foto: Agencije Svjetska banka uputila je jedno od najozbiljnijih upozorenja od kraja pandemije, ukazujući da bi globalna ekonomija u 2026. godini mogla znatno usporiti. Prema...

Popular Articles