Nedjelja, 28 Juna, 2026

“EKO TOPLANA”: Najveći broj korisnika ima uredno grijanje

“Eko toplana” Banjaluka saopštila je da najveći broj korisnika ima uredno snabdijevanje toplotnom energijom, iako ima manjih problema na određenim dijelovima distributivne mreže.

Iz ovog preduzeća napominju da je toplifikaciona mreža grada stara više od 45 godina, tako da su pojedini dijelovi u veoma lošem stanju, te da su njihove aktivnosti i sredstva usmjereni na otklanjanje tih nedostataka.

“S obzirom na činjenicu da je u pitanju veoma zahtjevan i obiman posao, rješavanje ovih problema je dugotrajan proces, posebno imajući u vidu da je pojedine dijelove sistema daljinskog grijanja potrebno u potpunosti rekonstruisati”, saopšteno je iz “Eko toplane”.

Od zvaničnog početka sezone grijanja, na nekoliko mjesta na vrelovodu ustanovljeni su kvarovi, što je brzom intervencijom sanirano.

Iz “Eko toplane” poručuju da su sve tehničke ekipe konstantno na terenu i da rade na osposobljavanju mreže, kako bi korisnici imali urednu i redovnu isporuku toplotne energije.

Iz ovog preduzeća pozivaju korisnike da se jave ukoliko primijete nedostatke u isporuci toplotne energije, kako bi problem brzo bio otklonjen.

(Srna)

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles