Nedjelja, 28 Juna, 2026

Dva federalna inspektora uhapšena zbog uzimanja mita u lokalima

Dva službenika Federalne uprave za inspekcijske poslove uhapšena su juče u Ključu zbog uzimanja mita, prenosi Klix.

Hapšenje se desilo oko 14:30 sati, a akciju su izveli policajci Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona.

Prema dobro upućenim izvorima riječ je o Edvinu Brkiću i Edini Busuladžić.

Kako saznaje naš portal, inspektori su uhapšeni u glavnoj ulici, u blizini zgrade općine, a nakon dojave da su u pojedinim lokalima, navodno, uzeli po 200 KM te da nisu ni vršili pregled niti uradili zapisnike.

O ovom događaju obaviješten je dežurni kantonalni tužilac.

Privedenim federalnim inspektorima u Policijskoj stanici u Ključu uručeni su nalozi za pretres kako bi se moglo utvrditi o kojim se novčanicama radi. Oni će nakon pretresa i prepoznavanja ostati u 24-satnom policijskom pritvoru, poslije čega će biti predati nadležnom tužitelju.

 
(klix)

Povezane vijesti

Građani mogu dobiti do 7.000 KM za kućne solarne elektrane

  Federacija BiH usvojila program sufinansiranja kućnih solarnih elektrana. Građani mogu ostvariti podršku do 7.000 KM po projektu. Federacija BiH dobila je Program sufinansiranja prosumera iz...

Sud BiH otvorio spor od 150 miliona KM: Federacija tuži RS i UO UIO

Foto: direktno.ba Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je da je za 1. juli 2026. godine zakazano pripremno ročište u predmetu po tužbi entiteta Federacije BiH...

Popular Articles