Nedjelja, 28 Juna, 2026

Dodik prošle godine u Americi potrošio 715 hiljada dolara

Foto: nap.ba

Republika Srpska utrošila je, u prošloj. godini, 715.698 dolara (oko 658.980 evra) na lobiranje u Americi. Rezultat: Igor i Gorica Dodik dobili sankcije. – poručio je Puljić.

Ivica Puljić, dugogodišnji novinar Al Džezire iz Vašingtona komentarisao je najnovije brojke koje je objavio “OpenSecrets”.

– Republika Srpska utrošila je, u prošloj. godini, 715.698 dolara (oko 658.980 evra) na lobiranje u Americi. Rezultat: Igor i Gorica Dodik dobili sankcije. – poručio je Puljić.

Brojke do kojih je došao “OpenSecrets” pokazuju da je Vlada Srpske u 2023. godini potrošila 630.000 dolara (oko 579.860 evra), a Vlada Republike Srpske 85.698 dolara (oko 78.880 evra).
Inače, osim pokušaja uticaja na politiku i javno mnijenje, FARA zahtijeva registraciju za aktivnosti uključujući turizam i promovisanje trgovine u ime stranog uticaja..

U nekim slučajevima, većina aktivnosti stranog uticaja podržava te interese izvan politike. Brojke na ovoj stranici računi su iz kompanije “OpenSecrets” na osnovu izvještaja koje je Ministarstvo pravosuđa SAD stavilo na raspolaganje i koja se ažuriraju svakodnevno, prenose mediji..

BN

Povezane vijesti

Ustavni sud BiH preispituje zakon po kojem je osuđen Dodik

Foto: Ustavni sud BiH Ustavni sud Bosne i Hercegovine će 2. i 3. jula održati 172. plenarnu sjednicu na kojoj će razmatrati izmjene Krivičnog zakona...

Anja Ljubojević podnijela ostavku na zahtjev Milorada Dodika

Foto: Instagram Zatražio sam od Anje Ljubojević da podnese ostavku na mjesto potpredsjednika Narodne skupštine Republike Srpske, što je ona i prihvatila, objavio je njen...

Popular Articles