Nedjelja, 28 Juna, 2026

Četiri “S” i kukasti križ osvanuli na Arnaudiji u Banjoj Luci

Na banjalučkoj džamiji Arnaudiji, koja je u izgradnji, jutros su osvanuli nacistički i nacionalistički grafiti – kukasti križ i četiri “S”. Slučaj je prijavljen policiji.
Iz PU Banja Luka saopćeno je kako su izvršili uviđaj i da poduzimaju potrebne mjere i radnje sa ciljem utvrđivanja svih okolnosti ispisivanja uvredljivog sadržaja na vjerskom objektu koji se nalazi na raskrsnici ulica Braće Mažar i Majke Marije te Omladinske ulice u Banjoj Luci. 

O ovom nemilom događaju upoznat je i dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka.

“Policijska uprava Banja Luka osuđuje svaki vid ispoljavanja netrpeljivosti, uvredljivih sadržaja i nasilničkog ponašanja”, saopćeno je iz PU Banja Luka. 

Arnaudija je jedna od 15 srušenih džamija u tom gradu, a njena ponovna izgradnja počela je 2017. godine. Kamen temeljac za obnovu je položen u aprilu. Izgrađena je 1595. godine, a uništena je 7. maja 1993. godine, istog dana kada i Ferhat-pašina džamija.

(klix) 

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles