Četvrtak, 25 Juna, 2026

CENTAR BANJALUKE: Javne površine koriste kao vlastito dvorište

Dok se na sva zvona priča o urbanizmu i uređivanju centra Banjaluke, na samo nekoliko metara od renoviranog “Parkića” nalazi se dječje igralište, pored koga je postavljen i štrik, pun, između ostalog, donjeg veša.

Fotoreporter srpskainfo.com, portala “EuroBlica”, zabilježio je svakodnevicu između zgrada u Ulici Nikole Pašića, na jedinom igralištu na kome je još ostalo zelenila i mjesta za igru, stanari su “razapeli” štrik kao da se radi o njihovom vlastitom dvorištu.

3ves 3

– Ovo je samo pokazatelj kulture građana koji ne mare ni za šta, pa ni za djecu koja se igraju pored nečijeg donjeg veša. Džaba pokušavamo biti prestonica bilo čega, kada se ljudi nekih navika ne mogu riješiti – prokomentarisala je Banjalučanka Saja.

(srpskainfo)

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles