Četvrtak, 25 Juna, 2026

Banjaluka dobila nagradu za unapređenje života ljudi starije životne dobi

Populacioni fond Ujedinjenih nacija u BiH (UNFPA) dodijelilo je Banjaluci nagradu za izraženu brigu i unapređenje života ljudi starije životne dobi u lokalnoj zajednici.

Priznanje je dodijeljeno za novi program pod nazivom „Zdravo starenje“ koji provodi Grad.

– On će biti realizovan do kraja godine u četiri mjesne zajednice Starčevica, Obilićevo, Zalužani i Dragočaj, a njime se nastoji postići da ljudi starije životne dobi imaju mogućnost da aktivno koriste slobodno vrijeme i da se osjećaju uključenim u društvenu zajednicu. Učesnici programa imaju priliku da se uključe u aktivnosti kao što su: korektivna gimnastika, učenje stranih jezika, heklanje i vez, škola korištenja pametnih telefona, takmičenje u šahu, medicinsko savjetovanje, kulinarske sekcije i slično – rekli su u Gradskoj upravi.

Program „Zdravo starenje“, Grad provodi u saradnji sa gradskom organizacijom Crvenog krsta i Centrom za socijalni rad.

Nagrada je uručena u okviru konferencije o populacionim pitanjima, koja je održana juče u Sarajevu.

(Srpsakinfo)

Povezane vijesti

Počinju prijave za polaganje prijemnih ispita

Foto: Impuls Na Univerzitetu u Banjaluci od danas do petka, 26. juna, budući studenti mogu da predaju dokumentaciju za polaganje prijemnih ispita za upis na...

Stanivuković: U Banjaluci 620 kladionica u blizini škola

Foto: Pexels -Ukupno 640 kladionica je registrovano na teritoriji grada Banje Luke, a u trenutku kada vam se obraćam, dvije nove kladionice se otvaraju pored...

Popular Articles