Srijeda, 24 Juna, 2026

Banjalučani, Tuzlaci i Sarajlije dnevno bace 500 tona hrane

Velike količine hrane svakodnevno se nađu na deponijama gradova u BiH, a nadležne institucije i stručnjaci apeluju na edukaciju potrošača i primjenu prakse evropskih zemalja koja bi mogla smanjiti ovaj problem, dok širom regije i Evrope milioni ljudi gladuju.

Prema rezultatima godišnjih analiza javnih preduzeća, građani Sarajeva, Tuzle i Banjaluke dnevno bace najmanje 500 tona hrane.

Bitno je naglasiti da se podaci odnose na regionalne deponije za kompletnu tuzlansku i banjalučku regiju, dok se istraživanje za Sarajevo odnosi samo na gradsku deponiju.

Osim namirnica koje završe u kontejnerima, veliki problem je i hrana koja propada u fabrikama, skladištima, trgovinama.

(Avaz)

Povezane vijesti

Počinju prijave za polaganje prijemnih ispita

Foto: Impuls Na Univerzitetu u Banjaluci od danas do petka, 26. juna, budući studenti mogu da predaju dokumentaciju za polaganje prijemnih ispita za upis na...

“Sve nam boje dobro stoje” – Sedma Bh. povorka ponosa podsjetila na važnost prihvaćanja svih razlika

Foto: Impuls Više stotina građana i građanki okupilo se danas u Sarajevu na sedmoj Bh. povorci ponosa. Autor: Impuls Pod sloganom “Sve nam boje dobro stoje”, ovom...

Popular Articles