Nedjelja, 28 Juna, 2026

Apsurd u centru grada: Štandovi u sklopu Zimzograda postavljeni na fontanu

Turistička organizacija Banjaluke u susret Zimzogradu, svoje štandove je postavila na fontani  na Trgu Krajine. Oko dvadesetak štandova raspoređeno je po rešetkama skupo plaćene fontane u centru grada.

Rešetke su predviđene da se po njima može hodati, ali projektant nije mogao ni slutiti da će na njima stajati štandovi i da će biti glavno šetalište narednih mjesec dana.

Nadamo se da će nakon ove izjave, neko da se u TOBL-u zacrveni i izmjesti štandove sa fontane. Postavljeni štandovi su zaklonili i klupe postavljene oko fontane.

O odnosu Turističke organizacije Banjaluke prema imovini grada svjedoči i prošlogodišnje klizalište koje nakon postavljanja nije vraćeno u prvobitno stanje. Tada je Grad Banjaluka kaznila svoju organizaciju zbog nemarnosti i nerada. Očigledno je da ni nakon godinu dana nisu naučili kako se domaćinski gazduje imovinom građana Banjaluke.

Na pitanje novinara, da li je postavljanje štandova na fontanu adekvatan način, direktor TOBL-a, Ostoja Barašin, tvrdi da štandovi nisu postavljeni na rešetke, dok s druge strane fotografije pokazuju drugačije.

https://www.youtube.com/watch?v=68U0xnz7pWg

(BLmojgrad) 

Povezane vijesti

Banjalučani tražili hitno uklanjanje otrovnog azbesta između dva dječja igrališta

Foto: Nezavisne U banjalučkoj Ulici Federika Garsije Lorke danima je stajao uklonjeni azbestni krov ostavljen na otvorenom prostoru između dva dječja igrališta, što je izazvalo...

Banjaluka i Bijeljina nisu dobile ni marku od uzetog PDV-a, novac traže na sudu

Foto: BN Banjaluka i Bijeljina još nisu dobile nijednu marku koja im je uzeta od PDV-a, iako će 25. juna biti godinu dana kako je...

Popular Articles