Nedjelja, 28 Juna, 2026

Frenkie objavio novi album ‘Manifest’

Foto: Bagra crew

Bosanskoherceovački reper Frenkie predstavio je svoj deseti album “Manifest” koji donosi jedanaest novih traka i dva video spota.

 Nakon što je prošle godine objavio album “Dunya” u reggae stilu, reper se odlučio vratiti prepoznatljivom hip hop zvuku, a samom albumu naći će se 11 pjesama.

Na albumu su okupljeni vhrunski producenti kao što su Indigo, Marko Gaćina, Fikret Hodžić, Goce Trpkov i Milan Žarić, a na pjesmama čujemo Frenkija koji reflektira, komentira jugonostalgiju i naravno ono po čemu je poznat, propituje trenutačno stanje društva.

Tako pjesma „Identitet“ donosi kritiku današnjice stavljajući u fokus aktualne teme kao što su rat u Gazi, Ukrajinu, izbjegličku krizu i licemjerno ponašanje vlastodržaca prema istima. Frenkie zauzima jasan stav te se zalaže za humanost, ljubav i poštovanje. Pjesma postavlja pitanje kako doći do samospoznaje i u vlastiti identitet ugraditi i sačuvati kulturno nasljeđe sredine iz koje potječemo.

„Stvarno sam ponosan na ovaj album i smatram da je ovo možda i moj najbolji materijal do sada. Album zrači jednu novu zrelost i mislim da nikoga neće ostaviti ravnodušnim. Osjećam da je sve kliknulo i leglo na svoje, i kao što kažem na prvoj pjesmi „I got my mojo back!“. Uživam dok slušam i radim ovu muziku, to je taj dobri stari hip hop“ – poručio je Frenkie.

 

Povezane vijesti

The Rolling Stones objavili dvije nove pjesme i prvu epizodu podkasta

The Rolling Stones ‘Foreign Tongues’ The Rolling Stones objavili su novi singl „Jealous Lover“, zajedno sa muzičkim spotom koji su režirali Kris Baret i Luk...

Klasik Boba Dilana slavi jubilej: Šest decenija legendarnog albuma “Blonde on Blonde”

Foto: Promo/Kolumbija/Bob Dilan U momentu kada je legendarni Bob Dilan 20. juna 1966. godine objavio svoj album "Blonde on Blonde", on je bio heroj folk...

Popular Articles