Nedjelja, 5 Aprila, 2026

Bob Dilan u novembru objavljuje knjigu o drugim umjetnicima i umijeću pisanja

Američki umjetnik Bob Dilan u novembru će izdati novu knjigu “The Philosophy of Modern Song” čije su odlomke ove nedjelje prenijeli mediji u SAD.

Knjiga će biti izdata 8. novembra, i prva je Dilanova knjiga od 2004. godine kada je izdato djelo “Chroniques, volume 1”.

Odlomci nove knjige otkrivaju razmišljanja Dilana (81), pjesnika i muzičara, o legendarnim pjesmama “Strangers in the Night” Frenka Sinatre i “My Generation” grupe The Who.

Dilan je za Sinatru (1915-1998) muzičku figuru u SAD, napisao da je imao “životni dah, nešto što teče u venama i što je neophodno da bi čovjek ostao živ i prevario smrt”.

Umjetnik je tu knjigu počeo da piše 2010. godine, a djelo obuhvata više od 60 tekstova o umjetnicima kao što su Henk Vilijams i Nina Simon, kao i tekstove o umijeću pisanja tekstova i stvaranja melodija.

Dilan, čije je pravo ime Robert Alen Zimerman, kultna je ličnost generacije 60-ih godina i jedan od najvećih kantautora 20. veka.

Bob Dilan je 2016. godine dobio Nobelovu nagradu za književnost jer je “stvorio, u okviru velike tradicije američke muzike, nove načine poetskog izražavanja”.

Agencije

Povezane vijesti

Milan Kundera – A kako ćeš objasniti to…

 

Foto: Google

Kad čovjeka zadesi zlo, čovjek ga od sebe odbaci na druge. To se naziva sporom, svađom ili osvetom. Ali slab čovjek nema snage da odbaci zlo koje ga zadesi; njegova vlastita slabost ga vrijeđa i ponižava i pred njom je potpuno nemoćan.

Čudesne vlati Volta Vitmana

Kada su jednog čuvenog engleskog filozofa pitali da li postoji nešto što je sasvim američko, originalno, on je odgovorio kratko: ’’Vitman’’.

Popular Articles