Monday, November 25, 2024

Novo izdanje: Jedan narod, jedna zemlja, jedan đak – Robi K!

ROBI K., kultna kolumna Viktora Ivančića koja neprekidno izlazi već 35 godina, ponovno je sabrana na jednom mjestu u 5 knjiga na preko 2500 stranica.

Nakon rekordno brzo rasprodanog prvog izdanja sabranog Altimejt edišna Robija K., izdavač Ex libris iz Rijeke odlučio je počastiti čitatelje s novim izdanjem. Ovoga puta na naslovnici su ilustracije poznatog hrvatskog ilustratora Miroslava Mrve koji je za predložak koristio fotografije “Djeca u ratu” Milomira Kovačevića Strašnog objavljene na naslovnicama prvog izdanja i u dizajnu Damira Bralića i Lane Grahek.

Sabranog Robija u 5 svezaka po promotivnoj cijeni možete kupiti:

Za Hrvatsku po cijeni od 275 kn na +385 51 312 221 ili OVDJE

Za Bosnu i Hercegovinu po cijeni od 70 KM na +387 51 963 874 ili OVDJE

75627379 719978445173997 3514576535795269632 n

index.hr / Impuls

Povezane vijesti

Kako i da li objaviti knjigu?

Foto: Debby Hudson/ Unsplash

Ursula Le Gvin je smatrala da pisanje podrazumijeva trostruki čin povjerenja: u sebe, u tekst i u čitaoca. Mnogi će se iznenaditi kad im se kaže da je to i mukotrpan rad. Da, dobro ste čuli, nije samo kopanje kanala posao, i olovka može da bude teška. Ko je ušao u proces stvaranja knjige, znaće da je objavljivanje nekad mnogo mukotrpnije. Pod tim teretom mnogi mladi pisci će izgubiti svaku vrstu povjerenja, u sebe i svoju vještinu pisanja, u tekst i njegovu vrijednost i konačno u čitaoca i njegovu sposobnost da razumije napisano. Eri de Luka je napisao pokušaj obeshrabrivanja pisaca, ali izgleda da je zaboravio da su u tome mnogo uspješniji izdavači.

Beograd ju je odbacivao, a Njujork obožavao: Slikarka i pjesnikinja Milena Pavlović Barili vječito između dva suprotna svijeta

Foto: Google

Tridesetih godina 20.vijeka Kraljevina Jugoslavija nije vidjela ni zadržala veliki talenat kome se Njujork klanjao. Za najtalentovaniju i najobrazovaniju slikarku nije bilo mjesta u rodnoj zemlji. Milena Pavlović Barili našoj sredini bila je nepoznata do sredine 20. vijeka iako je uvijek voljela svoju rodnu zemlju i u njoj pokušavala da pronađe svoje mjesto pod suncem.

Popular Articles