Wednesday, November 20, 2024

Knjižara u kojoj se prodaju samo potpisani primerci knjiga

U oštroj konkurenciji svaki knjižar pokušava da pronađe način da se istakne u odnosu na konkurenciju.

Tako je Džejkob Rajs, vlasnik knjižare iz Alabame, odlučio da prodaje samo knjige koje su potpisali njihovi autori.

Uprkos tome što je zbog ovoga ponuda manja, prodaja knjiga u ovoj knjižari je u neprekidnom porastu. Ljubitelji književnosti neprekidno dolaze u Rajsovu prodavnicu i traže neke od potpisanih izdanja svojih omiljenih autora, kao što je „Ubiti pticu rugalicu“ američke književnice Harper Li.

harper lee 300x199

Ova knjižara nema redove i redove polica već su knjige naslagane na polici naslonjenoj na zidu i sa naslovnicama okrenutim ka posmatraču kako bi sve potencijalne mušterije mogle da vide šta se nalazi u ponudi.

Da je u pitanju nešto više od obične knjižare svedoče i mušterije koje se vraćaju kako bi ponovo kupili neku novu (ili staru) knjigu sa autogramom autora. Ovome verovatno doprinosi i cena knjiga koje koštaju oko trideset dolara dok je uobičajena cena potpisanih prvih izdanja oko sto dolara.

bookstore 1 768x576

Izvor: Bookstr

Povezane vijesti

Kako i da li objaviti knjigu?

Foto: Debby Hudson/ Unsplash

Ursula Le Gvin je smatrala da pisanje podrazumijeva trostruki čin povjerenja: u sebe, u tekst i u čitaoca. Mnogi će se iznenaditi kad im se kaže da je to i mukotrpan rad. Da, dobro ste čuli, nije samo kopanje kanala posao, i olovka može da bude teška. Ko je ušao u proces stvaranja knjige, znaće da je objavljivanje nekad mnogo mukotrpnije. Pod tim teretom mnogi mladi pisci će izgubiti svaku vrstu povjerenja, u sebe i svoju vještinu pisanja, u tekst i njegovu vrijednost i konačno u čitaoca i njegovu sposobnost da razumije napisano. Eri de Luka je napisao pokušaj obeshrabrivanja pisaca, ali izgleda da je zaboravio da su u tome mnogo uspješniji izdavači.

Beograd ju je odbacivao, a Njujork obožavao: Slikarka i pjesnikinja Milena Pavlović Barili vječito između dva suprotna svijeta

Foto: Google

Tridesetih godina 20.vijeka Kraljevina Jugoslavija nije vidjela ni zadržala veliki talenat kome se Njujork klanjao. Za najtalentovaniju i najobrazovaniju slikarku nije bilo mjesta u rodnoj zemlji. Milena Pavlović Barili našoj sredini bila je nepoznata do sredine 20. vijeka iako je uvijek voljela svoju rodnu zemlju i u njoj pokušavala da pronađe svoje mjesto pod suncem.

Popular Articles