Wednesday, November 20, 2024

Graffiti Jam za Građu

Udruženje Nezavisnih Stvaralaca i Aktivista „Geto“, „Helsinški parlament“ i „Illuminations BH“ iz Banja Luke uz podršku građana ulice Sime Šolaje organizuju 20. juna jednodnevno dešavanje na improvizovanom dječijem igralištu poznatom kao „Građa“.

Ideja je da se pored kreativnog oslikavanja zidova i radionica sa najmlađima, realizuje i večernja projekcija filmova. Zidove će oslikati Lack, Demon, Trie, Jeko, Hades, Neun, Twek, Grme i Papi koji će na svojim muralima raditi zajedno sa djecom iz naselja. Radionicu zvuka vodiće Tijana, Saša Đorđević, DaVinči, Fejk blondi i Oridžidži muzičari iz Banja Luke koji će sa zainteresovanim polaznicima proći kroz osnove puštanja muzike.

Manifestacija otvara Omladinski centar „Zdravo da ste“ u 12h časova sa radionicom Afričkih udaraljki nakon kojih će zajedno sa „Centrom za životnu sredinu“ organizovati radionice bojenja sa motivima na temu zaštite životne sredine i izradu predmeta od tetrapaka.

U večernjem terminu prikazaće se dokumentarni film „Undamaged“ iz 2018 koji prati grupu kajakaša na divljim rijekama Balkana. Penjački klub „Extreme“ predstaviće se emitovanjem filma o festivalu „Drill and Chill“.

Partneri manifestacije su Centar za zaštitu životne sredine, Omladinski centar Zdravo da ste, DKC Incel, Penjački klub Extrime, Impuls portal i kompanija Manja.

IMG 230138d5ca7184d84831768e30de35b0 V

Povezane vijesti

Kako i da li objaviti knjigu?

Foto: Debby Hudson/ Unsplash

Ursula Le Gvin je smatrala da pisanje podrazumijeva trostruki čin povjerenja: u sebe, u tekst i u čitaoca. Mnogi će se iznenaditi kad im se kaže da je to i mukotrpan rad. Da, dobro ste čuli, nije samo kopanje kanala posao, i olovka može da bude teška. Ko je ušao u proces stvaranja knjige, znaće da je objavljivanje nekad mnogo mukotrpnije. Pod tim teretom mnogi mladi pisci će izgubiti svaku vrstu povjerenja, u sebe i svoju vještinu pisanja, u tekst i njegovu vrijednost i konačno u čitaoca i njegovu sposobnost da razumije napisano. Eri de Luka je napisao pokušaj obeshrabrivanja pisaca, ali izgleda da je zaboravio da su u tome mnogo uspješniji izdavači.

Beograd ju je odbacivao, a Njujork obožavao: Slikarka i pjesnikinja Milena Pavlović Barili vječito između dva suprotna svijeta

Foto: Google

Tridesetih godina 20.vijeka Kraljevina Jugoslavija nije vidjela ni zadržala veliki talenat kome se Njujork klanjao. Za najtalentovaniju i najobrazovaniju slikarku nije bilo mjesta u rodnoj zemlji. Milena Pavlović Barili našoj sredini bila je nepoznata do sredine 20. vijeka iako je uvijek voljela svoju rodnu zemlju i u njoj pokušavala da pronađe svoje mjesto pod suncem.

Popular Articles