Wednesday, November 20, 2024

Dvadeset godina rada UNSA Geto – Konkurs za program u DKC „Incelu“

Udruženje Nezavisnih Stvaralaca i Aktivista „Geto“ otvara konkurs za program u 2020. godini u svojim prostorijama Društveno Kulturnog Centra „Incel“ u Banjaluci.

Dvadeset godina rada udruženja obilježavamo konkursom koji će oblikovati novih dvadeset godina. Konkurs je otvoren za samostalne umjetnike, izlagače i kustoske izložbe-projekte autora iz Bosne i Hercegovine i regije. Na konkurs se mogu prijaviti i jednodnevni programi – prezentacije, promocije, predavanja, radionice, predstave i projekcije. Na konkurs se mogu prijaviti i studenti akademije umjetnosti, društvenih nauka i svi ostalih fakulteta.

Konkursna dokumentacija treba da sadrži –

Opis projekta, vizuelnu dokumentaciju do 10 reprodukcija radova koji se predlažu za izložbu sa dimenzijama, tehnikom i godinom nastanka, biografiju autora, tehničku specifikaciju projekta i kontakt podatke.

Autori svoje prijave mogu poslati na getokonkurs@gmail.com navodeći u naslovu ime projekta ili poštom na adresu Kalemegdanska 14, 78000 Banja Luka, sa naznakom za konkurs. Konkursna dokumentacija se ne vraća.

Konkurs je otvoren tokom čitave godine a selekcija pristiglih radova i ponuda za program je u februaru, maju, augustu i novembru. Izabrani programi moraju da budu spremani za realizaciju nakon selekcije. Za sve dodatne informacije možete se informisati putem maila getokonkurs@gmail.com.

O rezultatima selekcije programa autori će biti lično obaviješteni a izabrani program će biti najavljen u sklopu mjesečnog programa DKC „Incela“.

konkurs 2

Povezane vijesti

Kako i da li objaviti knjigu?

Foto: Debby Hudson/ Unsplash

Ursula Le Gvin je smatrala da pisanje podrazumijeva trostruki čin povjerenja: u sebe, u tekst i u čitaoca. Mnogi će se iznenaditi kad im se kaže da je to i mukotrpan rad. Da, dobro ste čuli, nije samo kopanje kanala posao, i olovka može da bude teška. Ko je ušao u proces stvaranja knjige, znaće da je objavljivanje nekad mnogo mukotrpnije. Pod tim teretom mnogi mladi pisci će izgubiti svaku vrstu povjerenja, u sebe i svoju vještinu pisanja, u tekst i njegovu vrijednost i konačno u čitaoca i njegovu sposobnost da razumije napisano. Eri de Luka je napisao pokušaj obeshrabrivanja pisaca, ali izgleda da je zaboravio da su u tome mnogo uspješniji izdavači.

Beograd ju je odbacivao, a Njujork obožavao: Slikarka i pjesnikinja Milena Pavlović Barili vječito između dva suprotna svijeta

Foto: Google

Tridesetih godina 20.vijeka Kraljevina Jugoslavija nije vidjela ni zadržala veliki talenat kome se Njujork klanjao. Za najtalentovaniju i najobrazovaniju slikarku nije bilo mjesta u rodnoj zemlji. Milena Pavlović Barili našoj sredini bila je nepoznata do sredine 20. vijeka iako je uvijek voljela svoju rodnu zemlju i u njoj pokušavala da pronađe svoje mjesto pod suncem.

Popular Articles