Wednesday, November 20, 2024

Benksi novim radom upozorava ljude da nose maske

Bristolski ulični i grafiti umjetnik Benksi vratio se u londonski metro radom koji ljude ohrabruje da nose maske.

U videu koji je postavio na svoj Instagram profil, vidi se čovjek za kojeg se vjeruje da je tajanstveni umjetnik, obučen kao profesionalni čistač. On putnicima govori da se sklone da bi mogao da radi, crtajući pacove po cijeloj unutrašnjosti vagona, prenosi BBC.
 
Umjetnikovo ime je, takođe, ispisano preko mašinovođinih vrata u vozu.
 
Djelo, nazvano “Bez maske niste na dobitku”, sadrži mnogobrojne pacove u pozama inspirisanim pandemijom, i sa maskama na licu.
 
Jedan glodar nacrtan je kako kija, dok drugi upravo koristi sprej za dezinfekciju.
 
Na kraju videa, riječi “bio sam u karantinu” pojavljuju se na staničnom zidu, nakon čega slijede “ali, opet sam ustao”, u trenutku dok se vrata voza zatvaraju, dok se u pozadini čuje pesma Čambavambe iz 1997. “Tubthumping”.
 
 
Prema propisima londonskih vlasti, svi korisnici javnog prevoza moraju da nose maske.
 
Londonsko saobraćajno preduzeće navelo je da još ne može da komentariše najnoviju Benksijevu akciju, nakon što je BBC pitao da li je grafiti umjetnik imao njihovu dozvolu za ovu akciju, i ako nije, da li je ona predstavljala bezbjednosni rizik.
 
Autor: N1, BBC

Povezane vijesti

Kako i da li objaviti knjigu?

Foto: Debby Hudson/ Unsplash

Ursula Le Gvin je smatrala da pisanje podrazumijeva trostruki čin povjerenja: u sebe, u tekst i u čitaoca. Mnogi će se iznenaditi kad im se kaže da je to i mukotrpan rad. Da, dobro ste čuli, nije samo kopanje kanala posao, i olovka može da bude teška. Ko je ušao u proces stvaranja knjige, znaće da je objavljivanje nekad mnogo mukotrpnije. Pod tim teretom mnogi mladi pisci će izgubiti svaku vrstu povjerenja, u sebe i svoju vještinu pisanja, u tekst i njegovu vrijednost i konačno u čitaoca i njegovu sposobnost da razumije napisano. Eri de Luka je napisao pokušaj obeshrabrivanja pisaca, ali izgleda da je zaboravio da su u tome mnogo uspješniji izdavači.

Beograd ju je odbacivao, a Njujork obožavao: Slikarka i pjesnikinja Milena Pavlović Barili vječito između dva suprotna svijeta

Foto: Google

Tridesetih godina 20.vijeka Kraljevina Jugoslavija nije vidjela ni zadržala veliki talenat kome se Njujork klanjao. Za najtalentovaniju i najobrazovaniju slikarku nije bilo mjesta u rodnoj zemlji. Milena Pavlović Barili našoj sredini bila je nepoznata do sredine 20. vijeka iako je uvijek voljela svoju rodnu zemlju i u njoj pokušavala da pronađe svoje mjesto pod suncem.

Popular Articles