Wednesday, November 20, 2024

UNSA Geto: Zombijana Bones i radionica digitalne sigurnosti otvaraju ljetni edukativni program

Udruženje Nezavisnih Stvaralaca i Aktivista “Geto” počinje sa ljetnim edukativnim programom.

Program je besplatan i otvoren za sve zainteresovane. Cilj je tokom ljeta pružiti edukaciju koja kombinuje kreativnost i znanje.

Prva radionica je “Online sigurnost” i održaće se u petak 5. jula sa početkom u 11 časova. Polaznici dobijaju priliku da se upoznaju sa osnovama digitalne i holističke bezbjednosti te će naučiti kako je primjeniti u svakodnevnom životu.

“U subotu 6. jula ugostićemo Andrijanu Vešović, ilustratorku iz Podgorice, koja je poznatija kao Zombijana Bones. Na “Radionici lijepog raspoloženja” prvo ćemo diskutovati o tome šta nas rastužuje i zašto, koliko god godina i kakav god život imali, potom definisati koje su to lijepe navike i kako ih usvojiti, i na kraju ćemo naučiti napraviti svoj kalendar za podizanje raspoloženja i pozitivnih navika. Radionica sa Zombijanom počinje u 19 časova”, poručuju iz UNSA Geto.

Obje radionice će se održati u Socijalno Edukativnom Centru – SEC u ulici Dr. Mladena Stojanovića 6.

Ljetni edukativni program UNSA “Geta” trajeće do kraja avgusta i realizovaće se na više lokacija u gradu.

Povezane vijesti

Kako i da li objaviti knjigu?

Foto: Debby Hudson/ Unsplash

Ursula Le Gvin je smatrala da pisanje podrazumijeva trostruki čin povjerenja: u sebe, u tekst i u čitaoca. Mnogi će se iznenaditi kad im se kaže da je to i mukotrpan rad. Da, dobro ste čuli, nije samo kopanje kanala posao, i olovka može da bude teška. Ko je ušao u proces stvaranja knjige, znaće da je objavljivanje nekad mnogo mukotrpnije. Pod tim teretom mnogi mladi pisci će izgubiti svaku vrstu povjerenja, u sebe i svoju vještinu pisanja, u tekst i njegovu vrijednost i konačno u čitaoca i njegovu sposobnost da razumije napisano. Eri de Luka je napisao pokušaj obeshrabrivanja pisaca, ali izgleda da je zaboravio da su u tome mnogo uspješniji izdavači.

Beograd ju je odbacivao, a Njujork obožavao: Slikarka i pjesnikinja Milena Pavlović Barili vječito između dva suprotna svijeta

Foto: Google

Tridesetih godina 20.vijeka Kraljevina Jugoslavija nije vidjela ni zadržala veliki talenat kome se Njujork klanjao. Za najtalentovaniju i najobrazovaniju slikarku nije bilo mjesta u rodnoj zemlji. Milena Pavlović Barili našoj sredini bila je nepoznata do sredine 20. vijeka iako je uvijek voljela svoju rodnu zemlju i u njoj pokušavala da pronađe svoje mjesto pod suncem.

Popular Articles