Tuesday, November 26, 2024

Boneli kreće sa snimanjem TV serijala, počevši od Dilana Doga

Vodeća izdavačka kuća za stripove u Italiji Sergio Bonelli Editore proširiće svoju djelatnost na TV produkciju i u planu je snimanje serijala na engleskom jeziku po kultnom horor stripu Dilan Dog, kao i ostalih koji će biti zasnovani na njihovim izdanjima koja se distribuiraju u 35 zemalja širom svijeta – prenosi Mulj.

Dugoočekivani iskorak Bonelija u vode produkcije, kroz specijalizovani ogranak koji će se zvati Bonelli Entertainment, će omogućiti da njihov stripovski univerzum doživi niz adaptacija, ali uz bitan uslov – izdavačka kuća će voditi glavnu riječ, usled ranijih loših iskustava, izjavio je Vinćenco Sarno, zadužen za pripremnu fazu snimanja. 2011. godine snimljena je holivudska adaptacija serijala pod imenom “Dylan Dog: Dead of Night”.

Sarno je izjavio da je Boneli u pregovorima u vezi novih projekata sa potencijalnim italijanskim i međunarodnim partnerima, uključujući i globalne striming servise.
Ovaj potez Bonelija dolazi istovremeno sa jačanjem reputacije Italije kao zemlje sa veoma jakom produkcijom kvalitetnih međunarodnih TV serija, kao što su “Gomora,” “Mladi papa” i HBO-ova serija u najavi “My Brilliant Friend.”
“Pronalazak novih načina na koji će se publika upoznati sa našim najpopularnijim likovima i franšizama, kao i ekskluzivni novi TV serijali koje će moći da prate na način koji njima najviše odgovara su glavni prioriteti našeg studija” – izjavio je Davide Boneli, a zatim dodao: “Investiramo i stvaramo originalne, visokokvalitetne sadržaje, uključujući tu i novi ‘Dilan Dog’ serijal.”
“Dilan Dog” je osmišljen kao serijal od deset epizoda, zasnovan na popularnoj franšizi Ticijana Sklavija koja prati istoimenog istraživača noćnih mora koji sa svojim pomoćnikom Gručom preuzima slučajeve koji obično podrazumijevaju i prisustvo monstruma, duhova, vampira, vukodlaka i zombija. Ovaj strip izlazi već 32 godine, ima više od 500 brojeva, uz prodaju od 50-ak miliona primjeraka u 30 zemalja.
Holivudska producentska kuća Hyde Park Entertainment je 2011. godine snimila filmsku adaptaciju Dilana Doga koja je naišla na loš prijem, između ostalog i kod Denisa Harvija, recenzenta veb sajta Variety, koji ju je nazvao “Amerikanizovanom fantazi adaptacijom stripa” i “neinspirativnim bućkurišem već viđenih žanrovskih klišea”.
Sarno navodi da je Boneli nanovo otkupio prava na Dilana Doga. Napominje da će se izdavač sada postarati da “suština naših likova i izdanja ostane nepromijenjena” kroz kontrolu procesa produkcije.
Ostala izdanja koja su u različitim fazama pripreme su sci-fi serijal “Natan Never”; avanturistički “Mister No”, horor “Dampir”; epski serijal “Dragonero,” koji će biti snimljen u koprodukciji sa RAI-em; “Granica,” u saradnji sa Lucky Red; kao i “Marti Misterija”, serijal o arheologu-detektivu na tragu Indijane Džounsa.
Urednik Bonelija Mikele Masiero rekao je da serijali imaju dodirnih tačaka koje će omogućiti likovima iz “Mister Noa” i “Martija Misterije”, na primjer, da se pojave u nekoj od epizoda serijala o Dilanu Dogu, što će ostaviti prostora za zasebne spin-off serije. Izjavio je i to da će za ove nove TV serije odabrati scenarije koji, “osim što imaju smisla u stripu, mogu biti uspješno prenešeni i na ekran”.
 
 

Povezane vijesti

Kako i da li objaviti knjigu?

Foto: Debby Hudson/ Unsplash

Ursula Le Gvin je smatrala da pisanje podrazumijeva trostruki čin povjerenja: u sebe, u tekst i u čitaoca. Mnogi će se iznenaditi kad im se kaže da je to i mukotrpan rad. Da, dobro ste čuli, nije samo kopanje kanala posao, i olovka može da bude teška. Ko je ušao u proces stvaranja knjige, znaće da je objavljivanje nekad mnogo mukotrpnije. Pod tim teretom mnogi mladi pisci će izgubiti svaku vrstu povjerenja, u sebe i svoju vještinu pisanja, u tekst i njegovu vrijednost i konačno u čitaoca i njegovu sposobnost da razumije napisano. Eri de Luka je napisao pokušaj obeshrabrivanja pisaca, ali izgleda da je zaboravio da su u tome mnogo uspješniji izdavači.

Beograd ju je odbacivao, a Njujork obožavao: Slikarka i pjesnikinja Milena Pavlović Barili vječito između dva suprotna svijeta

Foto: Google

Tridesetih godina 20.vijeka Kraljevina Jugoslavija nije vidjela ni zadržala veliki talenat kome se Njujork klanjao. Za najtalentovaniju i najobrazovaniju slikarku nije bilo mjesta u rodnoj zemlji. Milena Pavlović Barili našoj sredini bila je nepoznata do sredine 20. vijeka iako je uvijek voljela svoju rodnu zemlju i u njoj pokušavala da pronađe svoje mjesto pod suncem.

Popular Articles